Norvēģu valodas kursi


2015. gada 30. jūnijā
Pievienota jauna norvēģu valodas nodarbība "Nora i banken og på postkontoret". Nora bankā un pastā. Desmitajā nodarbībā iemācīsimies, kā uzvesties ikdienišķās praktiskās situācijās bankā un pastā. Mūsu teikumi paliek sarežģītāki un garāki – mācamies saikļus.


2015. gada 11. jūnijā
Pievienota jauna norvēģu valodas nodarbība "Hvor bor du?". Kur tu dzīvo? Iemācīsimies apstākļa vārdus – adverb. Tie piedod norvēģu valodai izteiksmīguma un nozīmes nianses. Daudz jauni vārdi vārdnīcā noderēs mācoties tēlaini pastāstīt par savu mājokli.


2015. gada 04. jūnijā
Pievienota jauna norvēģu valodas nodarbība "Hva koster billetten?". Cik maksā biļete?. Laba draudzene ielūdza Annu uz dzimšanas dienu Stavangerā. Vai viņai izdosies izkļūt no darba un norvēģu valodas kursu maratona, lai papriecātos? Šajā nodarbībā iemācīsimies nedēļas dienu nosaukumus, modālos darbības vārdus, hver un hvert atšķirības. Ar šo jauno zināšanu bagāžu mēģināsim patstāvīgi iegādāties vilciena biļetes uz vienu no skaistākajām Norvēģijas pilsētām – Bergenu.


2015. gada 27. maijā
Pievienota jauna norvēģu valodas nodarbība "God morgen!". Labrīt! Ceturtajā nodarbībā patīkami smaržo rīta kafija, dzirdam kā rosās un steidzas uz darbu Nora un Anna. Iemācīsimies galvenos dienas ēdienu, pārtikas produktu nosaukumus, ceļosim iepirkties uz veikalu. Turklāt iemācīsimies skaitīt līdz vienam miljonam. Grūti noticēt? Uz priekšu, drīz noticēsiet!


2015. gada 11. maijā
Pievienota jauna norvēģu valodas nodarbība "Jeg har en stor familie". Man ir liela ģimene. Šodien mācāmies par lietvārdiem un to dzimtu, īsumā apspriežam, kad lietojam lietvārdu noteikto vai nenoteikto galotņu formu. Šīs gramatikas zināšanas būs nepieciešamas stāstot par savu ģimeni – tā ir trešās nodarbības pamattēma.


2015. gada 01. maijā
Pievienota jauna norvēģu valodas nodarbība "Verden rundt. Land og yrker". Apkārt pasaulei. Valstis un profesijas. Pirmajā nodarbībā iemācījāmies pareizi pateikt apgalvojuma un nolieguma teikumus. Tagad ir laiks iemacīties uzdot jautājumus! Šodien runāsim par profesijām, valodām un valstīm. Iemācīsimies ne tikai stādīties priekšā, bet arī uzzināt par ko strādā sarunu biedrs, kādas valodas māk, uz ko viņš cer savā profesijā.


2015. gada 15. aprīlī
Pievienota jauna norvēģu valodas nodarbība "Hei! Hva heter du?". Sveiki! Kāds ir tavs vārds? Apsveicam, ka nospriedāt iemācīties norvēģu valodu! Veicot pirmos apmācības soļus svarīgi ir iemācīties gramatikas pamatlikumus – personu vietniekvārdus, kā veidot apgalvojuma un nolieguma teikumu, pareizu vārdu kārtību teikumā. Apguvuši teoriju, nodarbības jaunos vārdus un frāzes, jau šodien varēsiet norvēģiski stādīties priekšā, pastāstīt, no kurienes esiet, kādās valodās runājiet, kas patīk un kas nepatīk. Sākam!


1 | 2 | 3 | 4 | 5


Komentāri
 • Olegs.kalnins pirms 2 g. nodarbībā Hei! Hva heter du? uzrakstīja:
  man ļoti lielu iespaidu atstāja pirmā nodarbība, ceru, ka citas tāpat nepievils :) paldies jums! :)
 • Valdis pirms 2 g. nodarbībā Hei! Hva heter du? uzrakstīja:
  Man patīk tāda mācīšanās metode.
 • Pelamida pirms 2 g. nodarbībā Hei! Hva heter du? uzrakstīja:
  Aizraujoši un rezultatīvi!!!
 • Martins pirms 2 g. nodarbībā Hva gjorde du i går? uzrakstīja:
  Hmm... atklājās pāris kļūdas tulkojumā uz latviešu valodu. Jābūt uzmanīgiem!
 • Martins pirms 2 g. nodarbībā På restaurant uzrakstīja:
  Ja tiek maksāta nauda par šiem kursiem, tad ir jābūt KVALITĀTEI!!! Restorāns tiek tulkots latviski kā istaba utt... ... daudz tādi sīkumi it kā, bet jūtas kā kvalitātes trūkums un zūd uzticība, bieži jāpārbauda tulkojumi... Vispār daudz kļūdu tulkojumos uz latviešu valodu. Dažās nodarbībās vairāk, dažās mazāk, bet baigi cērtas acīs... principā katrā nodarbībā! Ir sajūta, ka tulkots lielā steigā vai arī ne tām perfektākajām latviešu un norvēģu valodas zināšanām. Norveguabc.lv Lūdzu pārskatiet savu nodarbību tulkojumus un ieviesiet labojumus! Šķiet, ka nekas jau vairākus gadus nav darīts! Paldies!
 • Dacebibere pirms 2 g. nodarbībā Hva koster billetten? uzrakstīja:
  Patik... Cik maksatu nakamas 5 nodarbibas?
 • HugoLej pirms 2 g. nodarbībā Hei! Hva heter du? uzrakstīja:
  Ir ok.
 • Latvisk.jente pirms 3 g. nodarbībā Skiglede uzrakstīja:
  Šajā nodarbībā tika apspelēta mana tagadējā darba vieta, Storefjell! bija interesanti, taču gramatika ir sarežģīta.
 • Flanderwow pirms 4 g. nodarbībā Hei! Hva heter du? uzrakstīja:
  nav gruti ;)
 • Latvisk.jente pirms 4 g. nodarbībā Nora i banken og på postkontoret uzrakstīja:
  Ļoti daudz gramatisku kļūdu latviešu valodā, kā arī "postkort" netulkoja kā "pastkarte", bet bija pilnīgi nesaistīts vārds ar pastu. Palabojat kļūdas. Nobeiguma secinājumos vārds "pievēršiet" liek acīm sāpēt.