Norvēģu valodas kursi


2015. gada 14. septembrī
Pievienota jauna norvēģu valodas nodarbība "En fartsbot". Sods par pārsniegtu ātrumu. Anna iegādājās jaunu automašīnu. Taču, kas notiek liela ātruma cienītājiem? Šodien palielināsim savu vārdu krājumu no automašinu tēmas, kā arī uzzināsim, kāds ir atļautais ātrums Norvēģijas ceļos.


2015. gada 11. septembrī
Pievienota jauna norvēģu valodas nodarbība "Hvor finner jeg en internettkafé?". Kur atradīšu interneta kafejnīcu? Iemācīsimies uzpildīt degvielu un visā ātrumā ienirsim informācijas tehnoloģiju pasaulē. Gramatikas daļā uzzināsim, kā tiek veidota pavēles izteiksme imperativ.


2015. gada 09. septembrī
Pievienota jauna norvēģu valodas nodarbība "Kan du anbefale en pålitelig barnevakt?". Vai vari ieteikt uzticamu auklīti? Aštoņpadsmitā nodarbība mums ir pilna ar mazuļu klaigām un noraizējušiems vecākiem, kuri meklē uzticīgu auklīti. Apguvuši jaunu gramatikas tēmu - eiendomspronomen – varēsiet norvēģiski pateikt, kas kam pieder.


2015. gada 07. septembrī
Pievienota jauna norvēģu valodas nodarbība "En grensepassering. På hotellet". Robežas šķērsošana. Viesnīcā. Septiņpadsmitajā nodarbībā iemācīsimies vajadzīgās frāzes, kuras var noderēt šķērsojot Skandināvijas valstu robežas. Tāpat arī, pieteiksim numurus viesnīcā. Patiešām lietderīga nodarbība :) Gramatikas daļā iepazīsimies ar refleksive pronomen un refleksive verb.


2015. gada 02. septembrī
Pievienota jauna norvēģu valodas nodarbība "Har du ryddet leiligheten?". Vai sakārtoji dzīvokli? Šajā nodarbībā iemācīsieties daudz sadzīves izteicienus, kas saistīti ar mājas apsaimniekošanu. Jaunā gramatikas tēma – saliktā tagadne (presens perfektum).


2015. gada 27. augustā
Pievienota jauna norvēģu valodas nodarbība "På restaurant". Restorānā. Šodien mums ir gardēžu noskaņojums. :) Lai pareizi izteiktu savus nākotnes nodomus (piemēram, apmeklēt restorānu un pasūtīt savu mīļāko ēdienu), iemācīsimies vienkāršo nākotni. Varu derēt, ka nebeigsiet vēl nodarbības, bet jau starpbrīdī ēdīsiet uzkodas. :)


2015. gada 21. augustā
Pievienota jauna norvēģu valodas nodarbība "Hva gjorde du i går?". Ko Tu vakar darīji? Šodien apgūsim pagātnes preteritum laiku, un bieži ar to lietojamos laika apstākļus.


2015. gada 18. augustā
Pievienota jauna norvēģu valodas nodarbība "Jeg er syk". Es slimoju. Ķersimies klāt pie vietas prievārdiem; iemācīsimies pateikt, kur atrodas lieta vai cilvēks vai pārvietojas attiecībā pret citu objektu. Jaunie vārdi Jums būs noderīgi zvanot vai apmeklējos ārstu, ja būsiet saslimis.


2015. gada 11. augustā
Pievienota jauna norvēģu valodas nodarbība "Når begynner filmen?". Kad sākas filma? Šodien runāsim par televīzijas pārraidēm un mācīsimies pareiz pateikt laiku. Varēsiet ne tikai precīzi pastāstīt cikos ceļaties, cik laika pavadiet darbā, cikos atgriežaties, bet arī pastāstīt kādas pārraides un filmas jums visvairāk patīk


2015. gada 03. augustā
Pievienota jauna norvēģu valodas nodarbība "Det regner!". Līst! Šajā nodarbībā apgūsim det-setninger. Tā ir tipiska norvēģu valodas teikuma konstrukcija, kuru visbiežāk lieto sniedzot jaunu informāciju. Uzzināsim gan jaunus izteicienus par laika apstākļiem, gan kā rīkoties pērkona negaisa laikā.


1 | 2 | 3 | 4 | 5


Komentāri
 • Olegs.kalnins pirms 2 g. nodarbībā Hei! Hva heter du? uzrakstīja:
  man ļoti lielu iespaidu atstāja pirmā nodarbība, ceru, ka citas tāpat nepievils :) paldies jums! :)
 • Valdis pirms 2 g. nodarbībā Hei! Hva heter du? uzrakstīja:
  Man patīk tāda mācīšanās metode.
 • Pelamida pirms 2 g. nodarbībā Hei! Hva heter du? uzrakstīja:
  Aizraujoši un rezultatīvi!!!
 • Martins pirms 2 g. nodarbībā Hva gjorde du i går? uzrakstīja:
  Hmm... atklājās pāris kļūdas tulkojumā uz latviešu valodu. Jābūt uzmanīgiem!
 • Martins pirms 2 g. nodarbībā På restaurant uzrakstīja:
  Ja tiek maksāta nauda par šiem kursiem, tad ir jābūt KVALITĀTEI!!! Restorāns tiek tulkots latviski kā istaba utt... ... daudz tādi sīkumi it kā, bet jūtas kā kvalitātes trūkums un zūd uzticība, bieži jāpārbauda tulkojumi... Vispār daudz kļūdu tulkojumos uz latviešu valodu. Dažās nodarbībās vairāk, dažās mazāk, bet baigi cērtas acīs... principā katrā nodarbībā! Ir sajūta, ka tulkots lielā steigā vai arī ne tām perfektākajām latviešu un norvēģu valodas zināšanām. Norveguabc.lv Lūdzu pārskatiet savu nodarbību tulkojumus un ieviesiet labojumus! Šķiet, ka nekas jau vairākus gadus nav darīts! Paldies!
 • Dacebibere pirms 2 g. nodarbībā Hva koster billetten? uzrakstīja:
  Patik... Cik maksatu nakamas 5 nodarbibas?
 • HugoLej pirms 2 g. nodarbībā Hei! Hva heter du? uzrakstīja:
  Ir ok.
 • Latvisk.jente pirms 3 g. nodarbībā Skiglede uzrakstīja:
  Šajā nodarbībā tika apspelēta mana tagadējā darba vieta, Storefjell! bija interesanti, taču gramatika ir sarežģīta.
 • Flanderwow pirms 4 g. nodarbībā Hei! Hva heter du? uzrakstīja:
  nav gruti ;)
 • Latvisk.jente pirms 4 g. nodarbībā Nora i banken og på postkontoret uzrakstīja:
  Ļoti daudz gramatisku kļūdu latviešu valodā, kā arī "postkort" netulkoja kā "pastkarte", bet bija pilnīgi nesaistīts vārds ar pastu. Palabojat kļūdas. Nobeiguma secinājumos vārds "pievēršiet" liek acīm sāpēt.