Norvēģu valodas kursi


2015. gada 25. novembrī
Pievienota jauna norvēģu valodas nodarbība "Jobbsøknad". Pieteikums darbam (motivācijas vēstule). Šajā nodarbībā ļoti daudz padomu, kā uzrakstīt labu motivācijas vēstuli. Atradīsiet iztirzātu šo dokumenta paraugu - Nora meklē oficiantes darbu.


2015. gada 18. novembrī
Pievienota jauna norvēģu valodas nodarbība "Jobbsøking". Darba meklēšana. Ar šo nodarbību iesākam mācību ciklu par darba meklēšanu, un ar to saistītām tēmām. Gramatikas daļā iztirzāsim pasīvās darbības vārda formas


2015. gada 12. novembrī
Pievienota jauna norvēģu valodas nodarbība "Høflighetsfraser i hverdagen". Pieklājības frāzes ikdienas dzīvē. Šodien iztirzāsim både - og, enten – eller, verken – eller saikļu lietošanas īpatnības, specifiskos norvēģu pieklājības frāzes, kurās tiek izteikta pateicība un atbilde.


2015. gada 03. novembrī
Pievienota jauna norvēģu valodas nodarbība "Typisk norsk". Tipisks norvēģu. 6 lietas, kuras, pēc mūsu domām, visvairāk ir saistītas ar Norvēģiju. Uzminiet, kas tās ir? :) Pateiksim priekšā, ka viena no tām – darba rīks, kuru izdomāja norvēģi, citas divas lietas ir iekļautas pretīgāko pasaules ēdienu desmitniekā. Par pārējām lietām drīz uzzināsiet!


2015. gada 30. oktobrī
Pievienota jauna norvēģu valodas nodarbība "I skjønnhetssalongen". Skaistuma salonā. Šodien iemācīsimies daudzu skaistuma procedūru nosaukumus. Nodarbībā neaizmirsīsim arī vīriešus – frāzes, kuras Jums būs noderīgas frizētavā. Mūsu teikumi pagarinājas un kļūst sarežģītāki – iztirzājam som setninger.


2015. gada 28. oktobrī
Pievienota jauna norvēģu valodas nodarbība "Førstedaten". Pirmā tikšanās. Šīs nodarbības tēma dažiem no jums izraisīs smaidu un liks patīkami nodrebēt. Apsolam: ja labi iegaumēsiet visus jaunos vārdus, droši varēsiet iet uz randiņiem ar norvēģi vai norvēģieti :)


2015. gada 19. oktobrī
Pievienota jauna norvēģu valodas nodarbība "Hvor mye vet du om Norge?". Vai daudz zini par Norvēģiju? Šajā nodarbībā runājam par Norvēģijas ģeogrāfisko stāvokli, administratīvo iedalījumu, mazākumtautībām, dabas resursiem.


2015. gada 14. oktobrī
Pievienota jauna norvēģu valodas nodarbība "Skiglede". Slēpošanas prieks. Slēpošana – populārākais brīvā laika kavēklis Norvēģijā. Tātad, šajā nodarbībā mēs slēpojam, īrējam inventāru un mācāmies īpašības vārdu salīdzināmās pakāpes.


2015. gada 06. oktobrī
Pievienota jauna norvēģu valodas nodarbība "Høytider og tradisjoner II". Svētki un tradīcijas II. Divdesmit otrajā nodarbībā runājam par svarīgākajiem svētkiem un tradīcijām, kuru nav kalendārā, un studēsim personu vietniekvārdu objekta formas. Lai jums veicas :)


2015. gada 30. septembrī
Pievienota jauna norvēģu valodas nodarbība "Høytider og tradisjoner". Svētki un tradīcijas. Divdesmit pirmajā nodarbībā runājam par svarīgākajiem kalendārajiem svētkiem, tradīcijām un mācamies kārtas skaitļa vārdus. Starp citu, uzzināsim dažus eksotisku tradicionālu norvēģu ēdienu nosaukumus.


1 | 2 | 3 | 4 | 5


Komentāri
 • Olegs.kalnins pirms 2 g. nodarbībā Hei! Hva heter du? uzrakstīja:
  man ļoti lielu iespaidu atstāja pirmā nodarbība, ceru, ka citas tāpat nepievils :) paldies jums! :)
 • Valdis pirms 2 g. nodarbībā Hei! Hva heter du? uzrakstīja:
  Man patīk tāda mācīšanās metode.
 • Pelamida pirms 2 g. nodarbībā Hei! Hva heter du? uzrakstīja:
  Aizraujoši un rezultatīvi!!!
 • Martins pirms 2 g. nodarbībā Hva gjorde du i går? uzrakstīja:
  Hmm... atklājās pāris kļūdas tulkojumā uz latviešu valodu. Jābūt uzmanīgiem!
 • Martins pirms 2 g. nodarbībā På restaurant uzrakstīja:
  Ja tiek maksāta nauda par šiem kursiem, tad ir jābūt KVALITĀTEI!!! Restorāns tiek tulkots latviski kā istaba utt... ... daudz tādi sīkumi it kā, bet jūtas kā kvalitātes trūkums un zūd uzticība, bieži jāpārbauda tulkojumi... Vispār daudz kļūdu tulkojumos uz latviešu valodu. Dažās nodarbībās vairāk, dažās mazāk, bet baigi cērtas acīs... principā katrā nodarbībā! Ir sajūta, ka tulkots lielā steigā vai arī ne tām perfektākajām latviešu un norvēģu valodas zināšanām. Norveguabc.lv Lūdzu pārskatiet savu nodarbību tulkojumus un ieviesiet labojumus! Šķiet, ka nekas jau vairākus gadus nav darīts! Paldies!
 • Dacebibere pirms 2 g. nodarbībā Hva koster billetten? uzrakstīja:
  Patik... Cik maksatu nakamas 5 nodarbibas?
 • HugoLej pirms 2 g. nodarbībā Hei! Hva heter du? uzrakstīja:
  Ir ok.
 • Latvisk.jente pirms 3 g. nodarbībā Skiglede uzrakstīja:
  Šajā nodarbībā tika apspelēta mana tagadējā darba vieta, Storefjell! bija interesanti, taču gramatika ir sarežģīta.
 • Flanderwow pirms 4 g. nodarbībā Hei! Hva heter du? uzrakstīja:
  nav gruti ;)
 • Latvisk.jente pirms 4 g. nodarbībā Nora i banken og på postkontoret uzrakstīja:
  Ļoti daudz gramatisku kļūdu latviešu valodā, kā arī "postkort" netulkoja kā "pastkarte", bet bija pilnīgi nesaistīts vārds ar pastu. Palabojat kļūdas. Nobeiguma secinājumos vārds "pievēršiet" liek acīm sāpēt.